YARALI KALPLER BAYAN YELEK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yaralı kalpler örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış güzel bir yelek modeli örneğini bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim yaralı kalpler örgü modeli yapımını burada öğrenip dilediğiniz ölçüde yelek modelleri yapabilirsiniz. YARALI KALPLER BAYAN YELEK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Çeyiz hazırlıkları yapanlara yeni yelek modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün size bir örnek model anlatımı göstereceğim. Siz yapmak istediğiniz yelek ölçüsünü videoda verilen model detaylarına göre ayarlayabilirsiniz. Ölçü ayarlamanızı yaparken kullandığınız ipin kalınlığının ve şişin numarasının model ölçülerini değiştirdiğini unutmayın.

Şiş örgüsü yaralı kalpler modeli sadece bayan yeleği modeli yapımında değil hırka yapımında ve kazak yapımda da kullanılabilir. Bunun dışında bebek battaniyeleri yapımında da kullanılabilir. Model oldukça şık ve kullanışlı olduğu için dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Model yapımı için burada angora ip iki kat haline getirilerek kullanılmış. Diğer örnek modelde ise orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış. Model 13 ilmek ve katlarından oluşuyor. Birde kenar kısımlar için 5 ilmek alınmış. Videoda verilen ölçü detaylarına dikkat ederek bu modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Yelek yapımına başlarken önce lastik örgüsü yapıp üzerine bu modeli yapabilirsiniz. Dilerseniz direk model yapımına da başlayabilirsiniz. Bu şekilde de çok güzel olacaktır. Bu model örnek bir model olduğu için yeleğin yaka ve kol kesimlerinin yapımını diğer vidoları örnek alıp kendiniz yapabilirsiniz.

Yarlı kalpler örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu