YAZMA KENARI İÇİN TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi oya modeli yapımı

Oya modelleri için bugün sizlere tığ işinden yapılmış oldukça şık ve gösterişli bir örnek göstereceğim. Yazma ile uyumlu renkler seçilip yapılan bu tığ işi oya modeli yazma kenarında çok şık olmuş. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. YAZMA KENARI İÇİN TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizleri için hazırlık yapanların en çok yaptığı el işlerinden birisi oyalar. Çeyiz içerisine eklenecek olan yazmaların kenarları renk renk oya modelleri ile süslenip daha şık bir görünüm oluşturuluyor. Bende sizlere her zaman yeni ve farklı örnekler bulup çeyizlerinizin daha dikkat çekici olmasını sağlamaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim oya modeli de bu şekilde dikkat çeken şık bir tasarım olmuş.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için burada yaprak desenleri olan şık bir yazma kullanılmış. Oya modeli yapımı için yazma ile uyumlu olan renklerde ipler seçilmiş. Altınbaşak markasından yeşil, sarı, turuncu, mor ve pembe renklerde ipler seçilmiş. Video içerisinde kullanılan renklerin numarasından bahsedilmiş.

Model yapımı için önce iki zincir çekilip yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Tığ batısından sonra çimenlerin yapımı ile başlanmış. Çimenlerden sonra model yapımına başlanmış. Burada model yapılırken her bir aşama sayıları ile birlikte verilmiş. Burayı takip ederseniz burada olduğu gibi bir model yapabilirsiniz. Bu oya modeli dışında farklı örnekleri görmek için daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirsiniz.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın