YAZMA KENARI İÇİN ŞIK VE GÖSTERİŞLİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlik yazma kenarı oya modeli yapımı

Oya modelleri için sizlere bugün tığ işinden yapılmış oldukça şık ve yapımı basit olan bir model göstermek istiyorum. Renk renk oya ipleri yapacağınız bu oya modeli yazmanın kenarına kısa sürede yapabileceğiniz ve çeyizler içerisinde göz dolduracak bir tasarım. Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz. YAZMA KENARI İÇİN ŞIK VE GÖSTERİŞLİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarlarında tığ işinden yapılmış oya modellerini ben çok seviyorum. Yeni oya modeli örneği buldukça da sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işi yapıp satanlar bu modelleri inceleyebilirler. Her bir modelin detaylı yapım aşaması olduğu için zorlanmadan bu oya modellerini yapabilirsiniz.

Çeyizlik oya modeli yapımı için burada tığ batısının yapımı ve yaprakların yapımı için yeşil oya ipi kullanılmış. Yazma içerisinde bulunan desenlere uygun olarak mor, bordo ve hardal tonlarında bir oya ipi kullanılmış. Kullanılan bu iplerin hepsi Altınbaşak markasından oya ipleri. Sizler dilediğiniz markada  ipler kullanabilirsiniz. Burada video içerisinde iplerin numaralarından bahsedilmiş. Renkleri beğendiyseniz bu numaraları alıp sizlerde aynı iplerden temin edebilirsiniz.

Yazmanın kenarına öncelikle yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Sonra üzerine aradaki örümcekli çimenler yapılmış. Bu şekilde yazma kenarı tamamlanınca üst kısımdaki fıstıklı model yapılmış. Bu fıstıklı modelin her biri ise renkli oya ipleri ile yapılıp tamamlanmış.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu