YAZMA KENARI İÇİN SIRALI TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Çeyizlik sıralı tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok şık bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. İki renk oya ipi ile yapılan tığ işi sıralı oya modeli tek renkli yazmaların kenarında çok şık duracak harika bir model olmuş. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. YAZMA KENARI İÇİN SIRALI TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Oya modelleri için sizlere yeni ve farklı modeller bulmaya devam ediyorum. Sitedeki örneklere göz attığınız zaman çeşit çeşit farklı tekniklerle hazırlanmış modeller bulabilirseniz. Tığ işine yeni başlayanlar dahi verdiğim videolu anlatımları takip edip bu oya modellerini yapabilir. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya oya modeli yapıp satanlar için bu modellerin ve videoların faydalı olduğunu düşünüyorum.

Tığ işi oya modeli yapımı için burada tek renk zümrüt rengi bir yazma kullanılmış. Bu yazmaya uygun olarak da yine koyu yeşil rengi bir oya ipi ve sarı renk bir oya ipi seçilmiş. Bu şekilde bir koyu bir açık renk ipler seçerseniz modelin görünümü daha güzle olacaktır. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu tığı kullanabilirsiniz. Burada 22 numara tığ kullanılmış.

Yazmanın kenarına önce koyu yeşil oya ipi ile tığlama yapılmış. Tığlamanın üzerine ise sarı renk oya ipi ile model yapımına başlanmış. Model iki sıradan oluşan bir sıralı oya modeli. Burada ilk önce sarı renk ile örümceklerin yapıldığı ilk sıra modeli yapılmış. Daha sonra ise koyu yeşil ip ile üst kısımdaki modelin yapımına geçilmiş.

Tığ işi sıralı oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın