YAZMA KENARI İÇİN FISTIKLAR TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlik yazma kenarı fıstıklı oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok güzel renkli bir oya modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar renkli ve gösterişli modeller arıyorlarsa mutlaka gösterdiğim oya modellerine göz atmalılar. Fıstıklar tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Yeni tasarlanmış güzel bir oya modelinin yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işi yapıp satanlar bu şekilde yeni tasarlanmış modelleri deneyerek ellerindeki ürünlerde çeşitliliği arttırabilirler. Bu oya modellerinin detaylı yapım aşamaları videolar içerisinde yer aldığı için zorlanmadan bu örnekleri yapabilirsiniz.

fistiklar tig isi oya2

Yazma kenarı oya modeli yapımı için burada yazmanın kenarına tığ batısını yapmak ve fıstıkların altındaki yan yaprakları yapmak için yeşil oya ipi kullanılmış. Üst kısımdaki fıstıkların yapımı için ise pembe ve mor oya ipleri kullanılmış. Yazma içerisinde bulunan renklere uygun ipler seçerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Elinizde fıstıkları yapmak için renk çeşitliliği yoka tek renk ile de bu oya modelini yapabilirsiniz.

Oya modeli yapımı için öncelikle yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra üzerine yine yeşil oya ipi ile yan yapraklar yapılmış. En sonunda ise tek tek farklı renkler kullanılarak fıstıklardan oluşan çiçekler yapılmış. Bu şekilde oya modeli yapımı tamamlanmış.

Fıstıklar tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu