YAZMA KENARI İÇİN TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için şık bir oya modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için veya oya işleri yapıp satanlar için bugün çok güzel bir oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim yazma kenarı oya modeli mutlaka incelenmesi gereken bir model.

Yazma kenarı için yapabileceğiniz çok şık bir oya modelini sizlere göstermek istiyorum. Bu yapılan oya modeli o kadar şık ki tığ oyası mı yoksa iğne oyası mı anlaşılması mümkün olmayan çok şık bir model.

yazma kenari oya modeli1

Tığ işi oya modeli yapımı için sade pembe bir yazma tercih edilmiş. Yapılacak oya modeli için kenar kısmı çevirmek için yeşil oya ipi ve çiçekleri yapmak için pembe ve mor oya ipleri kullanılmış. Bunlar dışında küçük boy boncuklara ihtiyacınız olacak. Birde burada çiçekleri yapmak için bir firketeye ihtiyacınız olacak. Bunun nasıl olduğunu da videodan görebilirsiniz.

Oya modeli yapımı için öncelikle boncuklar renkli oya iplerine dizilmiş. İlk önce bu renkli oya ipleri ile küçük motiflerin yapılması gerekiyor. Bunun için ise firkete kullanılıp küçük motiflerin yapımına başlanmış.

yazma kenari oya modeli2

Firkete yardımı ile küçük çiçek motifleri yapıldıktan sonra ise yapılan bu motifler yazmanın kenarına eklenmiş. Burada yazma kenarı önce yeşil ip ile işlenmiş ve bu arada da motifler yazmanın kenarına eklenmiş. Bu şekilde oya modeli tamamlanmış.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu