YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kolay ve zarif oya modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu oya modeli zarif görüntüsü ile yazma kenarlarında dikkat çekecek bir model.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılarak başlanmış. Yeşil oya ipi ile yazma kenarına tığ batısı yapıldıktan sonra ise yine yeşil oya ipi ile örümcekler yapılmış. Burada tığ batısından sonra yazma kenarının tamamına örümcekler yapılarak tüm yazma tamamlanıyor.

yazma kenari oya modeli1

Oya modeli yapımı için örümcekler yapıldıktan sonra bu örümcekler üzerine küçük çiçek motifleri yapılıyor. Bunu yapmadan önce ise bu örümceklerin daha düzgün görünmesi için tığ ile çekilerek uzatılıyor.

Uzatılan örümcekler üzerine ise renkli oya ipleri ile çiçekler yapılıyor. Burada yazma içerisinde bulunan renklerde farklı oya ipleri kullanabilirsiniz. Renk renk oya ipleri kullanarak modeli yaparsanız yazma kenarında daha şık duracaktır.

Tığ işi oya modeli için basit ama gösterişli model arayanlar mutlaka bu oya modeline göz atmalılar. Tığ ile oya yapmaya yeni başlayanlar dahi burada detaylı yapım aşaması verilen video sayesinde kolaylıkla bu oya modelini yapabilirler.

Bu model dışında daha farklı oya modelleri için daha önce gösterdiğim oya modellerinin yapımına göz atabilirsiniz. İlerleyen günlerde sizlerle yeni modelleri paylaşmaya devam edeceğim.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu