YAZMA KENARI İÇİN TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için iğne oyasından tığ işine çevrilmiş tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarlarında oya modellerini kullanmayı sevenler için veya oya modelleri yapıp satanlar için bugün çok şık bir iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan tığ işi oya modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Yazma kenarlarında çok şık duracak bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. YAZMA KENARI İÇİN TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Oya modelleri için sizlere bugün iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan bir tasarım göstermek istedim. Bu şekilde iğne oyasından çevrilmiş olan modeller benim çok hoşuma gidiyor. Birçok kişi iğne oyasını bilmiyor. Etrafında yapacak kimse olmadığı için de bu modelleri öğrenemiyor. Ayrıca iğne oyası yapıp satanlar var ama bunlarında fiyatları oldukça pahalı olduğu için kimse kolay kolay almak istemiyor. İşte bunları yaşamamak için sizlerde bu iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan tasarımları yapabilirsiniz.

Yazma kenarı oya modeli yapımında burada hem tığ işinde yapılan tunus modeli kullanılmış hem de iğne oyası modellerinde sıklıkla karşımıza çıkan pırpırlar kullanılmış. Bu iki model ile yapılan oya modeli çok şık olmuş. Kalıp gibi duran bu modeli renk renk oya ipleri ile yaparsanız ortaya harika bir tasarım çıkmış.

Oya modeli yapımı için burada örnek bir model yapıldığı için hazır bir tığ batısı yapılmış parça kullanılmış. Bu nedenle modeli gösterecek birbiri ile uygun renkler seçilmiş. Sizler renk seçiminde yazma içerisinde bulunan renkleri kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise modelin daha zarif durması için 21 numara tığ kullanılmış. Birde pırpırların yapımı için kulak çöpüne ihtiyacınız olacak.

Video içerisinde oya modelinin yapım aşaması her bir detayı ile çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamada harika bir oya modeli yapabilirsiniz. İlerleyen günlerde sizlere yeni tasarlanmış farklı modelleri de göstermeye devam edeceğim.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ3yBzn5HFtbDaGSDYAqWyw

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu