YAZMA KENARINA MENEKŞE OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için menekşe oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz şık bir oya modelini daha sizlere göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu model menekşe çiçeğine benzemekte. Ben bu menekşe oyası modeli olarak adlandırılmış ve ben bu oya modelini çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum. YAZMA KENARINA MENEKŞE OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarında çok şık duracak olan bu model için üç farklı renkte ip kullanılmış. Birbiri ile uyumlu olan bu oya ipleri sade düz bir siyah yazma etrafında kullanılmış. Bu şekilde model çok güzel durmuş. Dilerseniz siz renkli desenli bir yazma seçebilir ve buna uygun olan ipleri kullanabilirsiniz.

Yazma oyası modelleri olarak sizlere yeni modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim bu oya modeli çeyizler içerisindeki yazmalar etrafına yapılarak şık bir görüntü oluşturulabilir.

Menekşe oyası yapımı için öncelikle küçük menekşe motifleri yapılmış. Beyaz pembe ve mor renkteki oya ipleri kullanılarak tek tek motifler yapılmış. Yazma kenarına gelecek kadar motif yapıldıktan sonra bu motifleri yazma kenarına eklenmesi yapılıyor.

Yazma kenarına yeşil oya ipi ile tığ batısı yapıldıktan sonra yaprak motifleri yapılmış. Yapılan tığ batısı üzerine sık iğne yapılarak ilerleniyor. Bu arada menekşe motiflerinin ekleneceği yaprak modelleri de yapılıyor. Belirli aralıklar ile yapılan bu yaprak modellerinin üzerine ise menekşe motifleri yerleştirilerek yazma oyası tamamlanıyor.

Menekşe oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu