YELKEN ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPALIM

İçindekiler

Yelken örgü modeli

Uzun süredir örgü işlerini paylaşmıyordum. Bu gün yeni bir model öğrendim. Sizlere de sunmak istiyorum. Çok güzel kazak, örgü hırka veya yelek gibi çalışmalar yapacağınız güzel bir örgü çalışmasını şimdi ele alıyoruz arkadaşlar. Yapımı zor gibi gözükse de bitince görünüşüne hayran kalacağınız bir model.

Yelek veya hırka örgüleri yapanlara da kesinlikle tavsiye ettiğim bir çalışma. Yelken örgü modeli yapımında 10-11 adımda kısa sürede bitirebileceksiniz. Yelken örgüsünü yapacağınız zaman 2. ile 4 ve 6 sonra da 8.sıraları ters örmeniz gerekecek. Bu şekilde örgüyü devam ettireceksiniz.

İlk olarak 1.sıra ile başlayalım arkadaşlar. Öğrendiğim bu çalışmayı sevecek ve yaparken keyif alacağınızı söylemek isterim. İlk olarak 5 düz öreceksiniz. Daha sonra 1 dola ve 1 düz örüp, 1 dolayıp, 2 düz öreceksiniz. Sonra da 3 ilmekle birlikte örmeye devam edeceksiniz.

Yelken Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Sonraki yani 2.sıra ise ; öteki çift sıralarda ve ikinci sıra için örgünün arka yüzünde yer alan tüm ilmekleri ters örgü şeklinde öreceksiniz. 3.sıra ise 4 kere düz öreceksiniz. Sonra 1 dola ve 3 düz ör yapacaksınız. 1 dola ve 1 düz örüp, 3 ilmek ile birlikte örüp üçüncü sırayı da tamamlamış olacaksınız.

4 sıra ise arka sıradaki gibi tüm sırayı ters öreceksiniz. 5. sıra ise 3 düz örüp, 1 dola, 5 düz ör, 1 dola ve 3 ilmekle birlikte öreceksiniz ve öteki sıraya geçeceksiniz. 6. sıra ise arka sıra için tüm sırayı ters örüp tamamlayacaksınız.

7. sıraya geçtiğinizde ilk olarak 2 düz ve 1 dola ile 1 düz 1 dola yapıp 5 düz ve 3 ilmek birlikte öreceksiniz. 8. sıra ise arka sıra olduğu gibi tüm sırayı ters örgü yapacaksınız. 9. sıra ise 1 düz 1 dola, 3 düz 1 dola, 4 düz 3 ilmek ile birlikte öreceksiniz bitireceksiniz.

Yelken Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

10. sıra ise arka sıra olduğu için bütün sırayı ters örüp, bitireceksiniz. Son sıra yani 11.sıra ise 1 dolayıp, 5 düz örüp, 1 dolayıp, 3 düz öreceksiniz. Daha sonra 3 ilmek ile birlikte örmeye devam edeceksiniz. Bu kadar.

kaynak : nako

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu