YENGEÇ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile yapılan yengeç örgü modeli

Sizlere her zaman yeni örgü modelleri göstermeye çalışıyorum. Bugün yine sizlere değişik örgü işlerinde kullanabileceğiniz çok şık yapımı da kolay olan yengeç örgü modeli yapımını sizlere detaylı anlatım olarak sunmak istiyorum.

Şiş örgüsü ile yapılan el işlerinde aslında birçok örgü modeli var. Ama bayanlar farklı modelleri bulmakta zorlanıyor. Bunun dışında bayanlar özellikle örgü örmeye yeni başlayanlar bu modellerin nasıl yapılacağını da tam anlamı ile öğrenemedikleri için yeni modelleri yaptıkları örgü işlerinde deneyemiyorlar. Bende bu nedenle sizlere yeni modelleri sunmaya çalışırken bu modellerin nasıl yapıldığını gösteren detaylı anlatım içeren videolarda sunmaya çalışıyorum.

yengec orgu modeli1

Yengeç örgü modeli şiş örgüsü ile yapılmış olan çok şık bir model. Bu model çocuklar için yapılacak olan ceket, hırka ve kazakların yapımında ayrıca süveter yapımında kullanılacak bir model. Bunun dışında bayanlar kendileri için kazak, hırka veya yelek yaparken de bu modeli kullanabilirler. Kısacası bu model birçok farklı alanda kullanılabilecek çok şık ve kolay bir model.

yengec orgu modeli2

Yapmak istediğiniz örgü işine göre ilmeklerinizi aldıktan sonra model kurulumuna başlayabilirsiniz. Burada üç tane kenar ilmek alındıktan sonra 5 düz örgü yapılmış ondan sonra ise iki ters örgü yapılmış. Yani modeli kurmak için 5 ilmek artı iki ara ilmek ve kenar kısımlarında olan ilmekleri dikkate almanız gerekir.

Yengeç örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCNt3CUS18ioOeG6P5kZlaFA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu