YENİ ÖRGÜ BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Örgüden bebek battaniyesi yapımıyla yakından ilgileniyorum. Gördüğüm en güzel örneklerden birisini sizlere detaylı anlatımıyla sunmaya hazırım. Bebeklerimiz için örgü el işi battaniye yapımıyla alakalı paylaşacağım çalışmayı yapınca sizde bebeklerin üşümemesi için çok güzel el işi battaniye örnekleri yapmış olacaksınız. Örgü bebek battaniyesi yapılışıyla alakalı şemaların da yer aldığı içeriğimiz de yapılmış ve bitmiş resmi de yer alıyor.YENİ ÖRGÜ BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Şirin örgü bebek battaniye yapılışı öncesi malzemelere göz attığımızda ise ; model adı CM-020 ninni bebek battaniyesi, zorluk seviyesi orta olup, tığ numarası 2 olacak. Yapacağınız örgü bebek battaniye modeli 9 yaş ile 12 yaş arasında kullanılabiliyor. Örgü şekli ise Trabzan, fıstık örneği, zincir, sık iğne ninni bebe 208 3 yumak, ninni bebe 3664 ve 2587,23054,2387,1249,23051 ile 10836 1 er yumak olacak.

Yapınca kullanılacak mevsim olarak sonbahar, kış ve ilkbahar diyebiliriz. Yazın bebekleri terletebileceğini unutmayın. Öncelikle yapılışına geçmeden önce bu güzel örgü battaniyeyi örtü amaçlı da bebek odasında kullanabilirsiniz. Evinize gelen misafirlerin bebeği varsa onlara örtü niyetinde sunabilirsiniz.

Örgü el işi bebek battaniyesi yapılışına gelince ; ilk olarak bebek battaniyesi için 6 zincir çekilir. Daha sonra birleştirilir. Hemen üzerine ise 1 numaralı diyagram uygulanır ve 1 adet motif yapılmalıdır. Sonrasında ise motiflerin 1 ile 2. sırası 2587 renk numaralı iplikle yapılır. 3. sıra da ki renkler ise değiştirilerek kullanılmalıdır. 4. sıradan sonra 208 renk numaralı iplikle örülmeye devam edilir.

Toplamda 48 adet motif yapılacaktır. En son sıralar yapılırken ise birbirine eni 6 motif olacak şekilde ve boyu ise 8 motif olacak biçimde eklenmelidir. Örgü bebek battaniye etrafına uygulanacak renkler 2. nolu diyagram uygulanıp işlem bitirilir. Altta paylaştığım 1. diyagram ve 2. diyagram örnek şemaları incelemeyi unutmayın. Kolay gelsin.

yeni-orgu-bebek-battaniyesi-yapimi
yeni-orgu-bebek-battaniyesi-yapimi

Örgüden bebek battaniyesi modelinin örnek resmi ve şemalarının haricinde bir de işinize yarayacağını düşündüğüm öğretici video paylaştım.

Örgü bebek battaniyesi modeli yapılışı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu