YENİ SEZON PULBEAR KROŞE ÇANTA YAPIMI

Pullbear kroşe çanta modeli için bugün sizlere yeni sezonda karşımıza çıkacak olan bir çanta modelinin yapımını göstermek istiyorum. Tığ işi ile yapılan kare motiflerden oluşan bu çanta modeli kısa sürede yapıp önümüzdeki yaz günlerinde kullanabileceğiniz şık bir tasarım olmuş. Bu çanta modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Ünlü markaların örgü işinden yapılmış çanta modellerine oldukça yüksek miktarlarda para ödemek istemeyenler için bu çanta modellerinin nasıl yapılacağını gösteren videolu anlatımları sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ünlü Pullbear markasına ait bir çanta modeli göstereceğim. Bu çanta modeli kare motiflerden oluşuyor. Tığ işi ile örgü örmeyi bilmeyenler dahi videodaki anlatımı takip edip bu çanta modelini yapabilir.

YENİ SEZON PULBEAR KROŞE ÇANTA YAPIMI
YENİ SEZON PULBEAR KROŞE ÇANTA YAPIMI

Tığ işi motifli çanta modeli kare motiflerden oluşuyor. Burada büyük kare motiflerden ön kısımda 9 arka kısımda da 9 tane yapılmış. Toplamda 18 tane motif yapılmış. Video içerisinde önce bu motiflerin nasıl yapıldığı açıklanmış. Daha sonra ise bu motiflerin birleştirmesinin nasıl yapıldığı açıklanmış.

YENİ SEZON PULBEAR KROŞE ÇANTA YAPIMI
YENİ SEZON PULBEAR KROŞE ÇANTA YAPIMI

Çantanın askı kısmı da yine tığ işi ile yapılmış. Burada çantanın aslı bu şekilde örgü askı modeli ile yapılmış. Siz dilerseniz hazır askılarda kullanabilirsiniz. Çantanın asıl modelinde iç kısmına astar yapılmamış. Sizde orijinaline uygun olarak bu şekilde kullanabileceğiniz gibi daha kullanışlı olması için iç kısma astar dikebilirsiniz. Ağız kısmına da bir fermuar veya çıt çıt yapabilirsiniz.

Örgü çanta modeli yapımı için pamuk makrome ip kullanılmış. Burada açık beyaz tonunda bir ip kullanılmış. Siz dilediğiniz renkte örgü ipi kullanabilirsiniz. Tığ olarak da 4 numara tığ kullanılmış. Farklı özellikteki iplerde kullanabilirsiniz. Rengini de değiştirebilirsiniz ya da orijinal çantaya uygun olarak bu renk ile yapabilirsiniz.

YENİ SEZON PULBEAR KROŞE ÇANTA YAPIMI
YENİ SEZON PULBEAR KROŞE ÇANTA YAPIMI

Pullbear kroşe çanta modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@hafizeozhan

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın