YENİ TIĞ İŞİ ÖRGÜ KALP ÖRNEĞİ

Tığ işinden kalp yapalım

Çok güzel bir örgü kalp modeli yapılışı çalışmasında birlikteyiz arkadaşlar. Malzemeler basit ve hemen tığ işi kalp yapımına başlayabilirsiniz. Öğrendikten sonra yapacağınız tığ işi kalp motiflerini istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz.YENİ TIĞ İŞİ ÖRGÜ KALP ÖRNEĞİ

Tavsiyem kesinlikle bebek örgü battaniye modeli veya örgü örtü modellerinde kullanmanız yönünde olacak. Hem kolay hem de güzel olan bir çalışma.

Motif yapması kolay. Tığ işi yapıyorsunuz. Tek renk örgü kalp modeli ile her türlü örgü işinizi güzelleştirebilecek ve görenleri hayran bırakabileceksiniz.

Yapılışında takıldığınız yer olmayacağını düşünüyorum. Ancak yine de Örgütube kanalında keşif ettiğim bu çalışmada sıkıntı yaşarsanız, kanala yorum bırakabilir veya bu yazımıza yorum atabilirsiniz hanımlar.

tig-isi-kalp

Tığ işi örgülerde yapılan motif çalışmalarının başında çiçek, böcek, kalp ve şekiller gelir. Bu da yine kalp olup, kalp motif yapımını birçok hanım bilir.

Yine de bilmeyenler olabilir diye paylaşmayı uygun gördüm. Geçenlerde bir yelek modeli görmüştüm. Üzerinde örgü kalp motifleri işlenmiş. Kol kısmında ve yaka kısımlarında vardı. Küçük ve güzel duruyordu.

Sanırım bu örgü kalp motif işinden yapılmıştı. Ancak yine de emin olamadım ama bu güzel çalışmayı sizde öğrenerek çeşitli örgü işlerinizde değerlendirebilirsiniz. Kalpli örgü bebek battaniyesi yapabilir veya mevcut örgülerinize sonradan birleştirme işlemi yapabilirsiniz hanımlar. Güzel örgü modellerinde buluşmak dileğiyle, şimdi sizleri anlatımlı videoyla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin iyi örgüler.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCE7Xd-6RraZkicsHMtpTwag/videos

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu