YILDIZ YAĞMURU BEBEK VE BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yıldız yağmuru örgü modeli yapımı

Örgü işleri için size bugün birçok farklı alanda kullanabileceğiniz yine çok şık bir örgü modeli örneği göstermek istiyorum. Yıldız yağmuru örgü modeli şiş örgüsünden yapılmış oldukça kullanışlı bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere yine birçok örgü işinde kullanabileceğiniz bir örnek model göstermek istedim. Sık sık örgü işi yapanlar veya örgü işi yapıp satanlar gösterdiğim bu örnek modellerden faydalanarak yeni örgü işlerini ortaya çıkartabilirler. Bugün göstereceğim model ile de bayan yelekleri, çocuk yelekleri ve kazakları yapılabilir. Yine bayanlar için hem kazak hem de hırka olarak yapılabilecek bir model.

yildiz yagmuru orgu modeli9

Yıldız yağmuru örgü modeli yapımı için orta kalınlıkta örgü ipleri kullanabilirsiniz. Şiş olarak burada 3 numaralı şiş kullanılmış. Sizde ipinizi kalınlığına göre şiş numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Modelin yapımı için 3 ilmek gerekli. Yani yapacağınız örgü işine göre ilmek sayınızı 3 ün katlarında almalısınız. Birde bunun dışında her iki kenar için 2 tane kenar ilmeği almanız gerekir.

Video içerisindeki anlatımda modelin yapım aşaması sırası ile açıklanmış. Burayı takip edip modelin yapımını  kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu model dışında farklı örneklere göz atmak için daha önce gösterdiğim örneklere de bakabilirsiniz. Ayrıca tığ işinden yapılmış olan önekleri de sizlere daha önce göstermiştim.

Yıldız yağmuru örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCB5SalyfqQyF_NL43-u-_aw?pbjreload=102

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu