YUMURTA KOLİSİNDEN GÜL YAPIMI

Yumurta kutusundan gül yapmak

Yumurta kartonunu çoğu zaman atarız. Aslında onu kullanarak da güzel süs çalışmaları yapılabildiğini belki duymuşsunuzdur. İşte bu paylaşım da yine onlardan birisi olup, sizde evde boş vaktiniz varsa bu güzel süs çalışmalarından yapabilirsiniz hanımlar.

Ben bir ara uğraşmıştım. Ancak benzetemediğim için vazgeçmiştim. Ama bu sefer kararlıyım yapacağım. Hemen bir yumurta kartonunu aldım ve yumurtalarını boşalttıktan sonra kartonun yuva kısımlarını kestim. Keserken dikkat edin yamuk yumuk olursa gül çalışması baştan bitiyor.

Yumurta kutusunun şeklinden olsa gerek kestiğiniz yuvaları yine dört bir yerinden makasla bir kırtık kesmeniz gerekiyor. Daha sonra yapraklı bir çiçek görünümlü bir örneğe sahip olmuş oluyorsunuz. İşte burada sprey boya veya yağlı boya kullanabilirsiniz. Ben sprey boya tercih ettim.

Boyası kuruduktan sonra da köşelerinden gösterildiği yerden delik açıp, iple hepsini kenetledim. Daha sonra alttaki görüntüyü elde ettim arkadaşlar. Şuan evimde vazoda duruyor. Çok da şık gözüküyor. Sizde öğrenip yapabilirsiniz.

yumurta kolisinden gul yapmak
yumurta-kolisinden-gul-yapmak

Yapımı zor olmayan bu güzel çalışmayı yaparken, yapıştırıcı da kullanın. Bu sayede yaptığınız gül hemen eskimez ve donduğu haliyle kalır. Hatta vernik dahi kullanıldığını duydum. Sağlam olması için kullanıyorlar herhalde.

Sizde bu tür güzel el işi çalışmaları yapabilirsiniz. Boş vakitlerinizi değerlendirebilir ve eğlenebilirsiniz hanımlar. Bir başka güzel karton süs çalışmasının anlatımında görüşmek dileğiyle. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.lifebuzz.com/egg-cartons/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu