YUVARLAK TOMURCUK LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yuvarlak tomurcuk lif yapımı

Bugün yine güzel bir lif modelinin yapım aşamalarını sizlere göstermek istiyorum. Yuvarlak tomurcuk lif modeli çok renkli güzel bir model. Farklı ve renkli lif modeli arayanlar mutlaka bu lif modeline göz atmalısınız.YUVARLAK TOMURCUK LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yuvarlak tomurcuk lif modeli yapımında mavi krem ve yavru ağzı renginde 3 farklı lif ipi kullanılmış. Sizde bu şekilde 3 tane farklı ip kullanabilirsiniz. Hatta elinizde kalan ipleri bu lif modelini yaparak değerlendirebilirsiniz.

Yuvarlak tomurcuk lif modelinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay tomurcukların yapımı için ilk fıstığı yaptıktan sonra ikinci fıstığın bitiminde tekrar fıstığın dibine batarak tomurcuğu yapmak oluyor. Modelin yapımını videodan izlerken buraya dikkat edin bu şekilde kısa sürede nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Yuvarlak tomurcuk lif modeli yapılırken krem rengi ip ile başlanarak ortası yapılıyor. Daha sonra ikinci renk ipe geçiliyor. Buradan itibaren ise arttırmalar yapılarak lifin büyümesi sağlanıyor. Lifi büyütmek için her boşluğa iki fıstık yapılıyor. Burada dikkat edilecek detay bir fıstık bitmeden diğeri de yapılıyor ve ikisi birlikte çekilip yapılıyor.

Yuvarlak tomurcuk lif modeli oldukça basit bir model. Lif modeli örmeye yeni başlayanlar modelin yapımındaki küçük detaylara dikkat ederek kolaylıkla modeli öğrenebilir. Bu sayede değişik modelleri çeyizleri içerisine ekleyebilirler.

Yuvarlak tomurcuk lif modeli dışında ilerleyen zamanlarda değişik lif modellerini sizlere gösteremeye devam edeceğim.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=PuKHxxL0TMI

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu