ZİGZAG PARÇACIKLI ÖRGÜ MODELİ

Zigzag parçalı örgü

Daha çok süveter yapılacak bir örgüdür diyebilirim hanımlar. Çünkü ben ilk gördüğümde eskiden çocukların kullandığı o yakası düğmeli süveterler aklıma geldi. Bu modeli bebek örgülerinde de tercih edebiliriz aslında. Şöyle güzel bir tulum veya yelek yapımında tercih edilebileceğini düşünüyorum.

Yapımı zor değil kolayca yapabiliriz. Örgü tığ işi ve kolayca modeli kavrayabilirsiniz. İzledikten sonra hemen bir örgü bebek yeleği yapacaksınız. Yada şöyle kışlık kazak yapımında da kullanacağınız modeli ben bir ara lif yapmak içinde kullanmayı düşündüm. Ancak nasıl olur bilemiyorum.

Örgü modelleri arasında güzel duracak şık bir örneğe sahip. Zigzag parçacıklı örgü modeli olarak belirtilen çalışmayı yabancı kaynakta buldum. Önce görünce acaba başka neler yapabiliriz? diye düşündüm. Ama aklıma ilk gelen kışlık kazak yapılabileceği oldu.

zigzag orgu parcacik modeli
zigzag-orgu-parcacik-modeli

Zigzag örgü parçacıkları

Anlatım hem sade hem de izleyerek hemen modeli öğrenip yapmaya başlayacaksınız hanımlar. Yeni örgüye başlayan hanımlara da önerdiğim ve paylaştığım sosyal medya adreslerinde de bu çalışmayı sevenler olacaktır diye düşünüyorum. Kolayca öğrenip hemen yapmaya başlasanız tahminim 1/2 güne çok güzel bir örgü kazak modeli yapmış olursunuz.

Yada bu örneği kullanarak bebek battaniyesi de yapabilirsiniz. Ben bir ara örgü koltuk örtüsü yapmayı düşündüm. Aslında bu modeli kullanabilirim diye düşünüyorum. Bunu arşivime ekledim. Arada açıp bakacağım. Sizlerde sık kullanılanlara bu sayfayı ekleyin hanımlar unutmamak adına… Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu