ZİNCİR ÖRGÜ GÖRÜNÜMLÜ KAZAK YAPIMI

Zincir örgüsü görünümlü kazak modeli

Yapımı kolay olan güzel bir kazak modeli ile birlikteyiz hanımlar. Nette dolaşırken beğendiğim ve öğrenip yaptığım güzel bir çalışmayı sizlere de sunmak istiyorum. Kolayca öğrenip sizde yazlık ince veya kışlık kalın kazak modeli olarak yapıp kullanabilirsiniz.

Kış geçti ne yapayım demeyin. Yine kış gelecek bu yüzden şimdiden de yapıp kenara koyabilirsiniz. Çocuk kazağı yapabilirsiniz. Eşinize sevdiğinizi belli eden güzel bir kazak örebilirsiniz. Yada kızınıza hediye örün.

Saç örgüsü desenli kazak modelini yaparken ihtiyacınız olacak malzemeleri sıralıyorum. Öncelikle 5 tane örgü ipi alın. Daha sonra 4 numara şiş yani örgü şişi lazım. Sonrasında ise örgüye başlayabilirsiniz.

Öğrendiğim yerden edindiğim bilgileri aktarmam gerekirse ; öncelikle 80 tane ilmek ile örgüyü başlatıyorsunuz. Düz örgü öreceksiniz. Aynı zamanda baston örgü tekniği uygulanacak unutmayın.

Kazak için bir ön ve bir arka öreceksiniz. Birde 2 kol olarak örülecek unutmayın. Kol oyuntu kısım için 3,2,1 şeklinde keseceksiniz. Daha sonra işleyecek ve bitmiş olan parçaları birleştireceksiniz yani dikeceksiniz.

Kol bölümlerinde ise 20 ilmek ile başlamayı unutmayın. Yanlardan ise artırarak işleyeceksiniz. Kazağı istediğiniz renkte yapabilirsiniz arkadaşlar. Ben bayan kazak örgüsü dedim ama, siz erkek kazağı da yapabilirsiniz.

Saç örgü modelini zincir örgü deseni gibi değişik de yapabilirsiniz. Çocuk örgü kazak modeli yapabilirsiniz. Yada değişik örgüler ortaya çıkarabilirsiniz. Gayet kolay ve kullanışlı bir örgü türü olup, seveceğinizi düşünüyorum.

Saç Örgüsü Modelli Örgü Kazak Yapımı

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu