ZİNCİR ÖRGÜLÜ YASTIK ÖRNEĞİ

Örgü şeklinde kırlent yapılışı

Örgü görünümlü yastık veya kırlent yapmak isteyenler için paylaştığım güzel bir çalışma. Benim beğendiğim çalışmalardan ve örgülü saç gibi de gözüküyor. Kırlent örgüleri yapmak isteyen hanımlar buraya gelsin.

Evde koltuklara süslü ve güzel gözüken kırlentler yapmak istemez misiniz? bence bir düşünün. Yapımıyla ilgili öğrendiğim kadarıyla bilgileri size aktaracağım. Basit yapımı ve saç örgüsü motifli kırlent örgü işini kolayca öğrenip yapabilirsiniz.

Değişik renkler tercih edebilir veya örnek resimdeki gibi yapabilirsiniz. Bu tür çalışmaların aslında videolu anlatımlarını arıyordum. Ama bulamadım. Şimdilik bu örnekle yetineceğiz arkadaşlar.

Yapacağınız örgü kırlent çalışmasında köşelere ponpon yapabilir veya püskül çıkabilirsiniz. Güzel bir görünümü var. Evde her koltuk veya kanepe üzerinde güzel ve şık duracağına inanıyorum.

Saç Örgüsü Desenli Kırlent Örneği Yapımı

ZİNCİR ÖRGÜLÜ YASTIK ÖRNEĞİ

Örgü kırlent yapımında malzeme olarak 4 tane örgü ipi gidiyor. Yine 3 numara şiş olması lazım. Yaparken ilk olarak 80 ilmekle başlayacaksınız. 80 ilmek örmeye başlayıp, sonrasında ise 4 düz örüp, 4 ters öreceksiniz.

Bu şekilde sürdürdüğünüz örgüyü teknik olarak örgü tekniği baston olarak yapılmış gözüküyor. Yani baston örgü tekniğini kullanarak örgü yastık veya örgü kırlent modelini yapacaksınız. Yastık iki parça yapılıyor.

Parçaları ördükten sonra ikisini birleştirip dikeceksiniz. Kolay ve güzel bir çalışma. Yapımcısının eline sağlık diyoruz. Yapanı bulamadık teşekkür etmek isteriz. Sizlerde bu güzel çalışmayı kolayca yapabilirsiniz arkadaşlar. Değişik örgü kırlent modellerinde görüşmek dileğiyle…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ZİNCİR ÖRGÜLÜ YASTIK ÖRNEĞİ için yorumda bulun

    ZİNCİR ÖRGÜLÜ YASTIK ÖRNEĞİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ZİNCİR ÖRGÜLÜ YASTIK ÖRNEĞİ için ilk yorumu yapabilirsin.